Siatka samochodu dostawczego.Projektowanie samochodów wymaga przewidzenia wielu kwestii związanych z oklejaniem i jego ograniczeniami.

Koncepcja Projektu

Na samym początku naszego projektowania samochodu musimy zastanowić się nad koncepcją naszego projektu. Już na początku musimy zdecydować czy samochód wyklejamy cały, częściowo czy może folią plotowaną ,ponieważ będzie to wpływać mocno na to jak projekt będzie wyglądał. Drugą kwestią jest to co chcemy umieścić na reklamie. Zwykle jest to logo, dane kontaktowe , zdjęcie bądź cała złożona grafika.

Pomiar i siatka samochodu

Drugą rzeczą jaką należy zrobić jest dokładny pomiar samochodu lub elementów które będziemy oklejać. Najlepiej zrobić to specjalną elastyczną miarką która dopasuje się do przetłoczeń i powie nam jaka jest całkowita powierzchnia jaką musimy okleić oraz pomiar zwykłą miarką która poda nam wymiary pól na których będziemy umieszczać kluczowe elementy graficzne jak logo lub jakiś tekst.

Po wykonaniu pomiarów należy wyposażyć się w siatkę samochodu który będziemy oklejać.Taka siatka jest niezbędna do wykonania profesjonalnego projektu na samochód ze względu na to ,że pokazuje nam już na etapie projektowania miejsca przetłoczeń czy występowania różnych elementów karoserii takich jak tablice rejestracyjne, listwy, klamki i inne. Dzięki temu możemy uniknąć przy właściwym oklejaniu niemiłej niespodzianki gdy tekst lub logo wyjdzie na przetłoczeniu lub zostanie przykryte przez jakiś element.

Projekt Graficzny Samochodu

Trzecią rzeczą jest wykonanie właściwego projektu.Jeśli posiadamy siatkę pojazdu to mamy ułatwioną sprawę bo wykonujemy skład grafiki już na siatce pojazdu widząc ewentualne punkty zapalne i korygując je. Poszczególne elementy projektu wykonujemy osobno a następnie nanosząc na siatkę dopasowujemy i łączymy w jedną całość. Należy zaznaczyć ,że na tym etapie by wykonać go poprawnie niezbędna jest pewna wiedza dotycząca oklejania samochodu tak aby już podczas klejenia nie okazało się ,że dana rzecz nie może zostać wyklejona dokładnie tak jak na projekcie. Praktyka często tu mija się z teorią :)

Przygotowanie do druku

Ostatnim etapem projektowania grafiki na samochód jest przygotowanie jej do druku. Polega on na odpowiednim zeskalowaniu elementów, podzieleniu całego projektu na odpowiednie bryty, dodaniu do brytów spadów oraz zapisaniu plików w odpowiednim do druku formacie.

Potrzebujesz Projektu Graficznego na Samochód??

Jeśli nie posiadasz własnego projektu graficznego a chciałbyś okleić swój samochód chętnie go dla Ciebie wykonamy. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą wykonywania projektów graficznych. Razem na pewno znajdziemy rozwiązanie idealne dla Państwa firmy.

Masz więcej pytań na temat projektów graficznych na samochód? Skontaktuj się z nami.