Na czym polega oklejanie samochodów?-Najczęściej zadawane pytania

Na czym polega oklejanie samochodów?-Najczęściej zadawane pytania2020-12-01T10:58:30+01:00

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Na czym polega oklejenie samochodu?2020-12-02T10:04:34+01:00

Oklejanie samochodu polega na pokryciu go specjalną folią dedykowaną do oklejania samochodów.Folia jest naklejana bezpośrednio na lakier samochodu. Oklejenie samochodu pozwala w krótkim czasie na zmianę wyglądu samochodu poprzez umieszczenie na nim reklamy lub zmianę jego koloru. Również w krótkim czasie możemy później wrócić do oryginalnego wyglądu samochodu co w przypadku innych możliwości reklamy / zmiany koloru na pojeździe jest nieosiągalne.

Jakie są etapy oklejania samochodu?2020-12-02T10:05:04+01:00

Oklejanie samochodów w tym samochodów osobowych, busów, tirów, autobusów i innych składa się zwykle z trzech lub w szczególnych przypadkach czterech etapów. Pierwszy to etap projektowania na który składa się wykonanie dokładnych pomiarów pojazdu które to są niezbędne to wykonania esencji tego etapu czyli wykonania projektu graficznego który ma być zaaplikowany na samochód. Drugi etap to faza produkcyjna w której grafika jest drukowana na specjalnej folii, następnie folia jest laminowana by zwiększyć odporność nadruku na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Trzeci etap to faza oklejania samochodu w którym to folia jest naklejana na samochód. W niektórych przypadkach występuje również wspomniana faza czwarta polegająca na usunięciu poprzedniej reklamy naklejonej na pojazd.

Ile czasu trwa oklejenie samochodu?2020-12-02T10:05:11+01:00

Zwykle oklejenie samochodu trwa 1-2 dni od momentu przekazania nam umytego pojazdu. Zaleca się dodatkowo by po oklejeniu samochód pozostał przynajmniej na 24h pod dachem w temperaturze pomiędzy 15-25 stopniami w celu zapewnienia odpowiednich warunków do całkowitego związania kleju z powierzchnią samochodu.

Czy muszę umyć samochód przed przyjazdem do oklejania?2020-12-02T10:05:17+01:00

Tak. Samochód musi  być wyczyszczony z kurzu, błota, wosku, oleju i oleistych substancji, wszelkich produktów zabezpieczających i innych środków które mogą spowodować zmniejszenie adhezji bądź jej brak przy naklejaniu folii.

Czy oklejenie samochodu się opłaca? Jak uzasadnić taki wydatek?2020-12-02T10:05:22+01:00

Jeśli wykorzystujesz swój samochód do oklejenia go reklamą swojej firmy to nie ma lepszej formy reklamy w kwestii relacji koszt-efekt. Zostało udowodnione ,że koszt dotarcia do jednego klienta(CPI) reklamy na samochodzie jest niższy niż innych form reklamy takich jak billboardy, bannery ,telewizja, radio czy wszelkie formy papierowe.

Jeśli oklejasz swój samochód by zmienić jego kolor to pewnych efektów i kolorów nie da się po prostu osiągnąć inaczej niż poprzez oklejenie pojazdu folią do zmiany koloru. Dodatkowym atutem jest fakt ,że zawsze możesz wrócić do starego koloru samochodu bez ponoszenia wielkich kosztów.

Czy oklejenie samochodu uszkodzi lakier?2020-12-02T10:05:54+01:00

W większości wypadków oklejenie samochodu nie uszkodzi fabrycznego lakieru czy takiego położonego przez dobrego lakiernika. Folia nie przykleja się do rdzy.Słabo również trzyma się na elementach plastikowych i gumowych. W przypadku gdy samochód był szpachlowany folia może się przykleić jeśli jakość szpachli jest dobra ale po czasie może się odkleić a przy usuwaniu folii odejdzie ona razem ze szpachlą. To samo dotyczy odchodzącej farby którą folia po prostu zerwie podczas usuwania bądź oderwie się z nią gdy jeszcze będzie na samochodzie.

Jak długo folia wytrzyma na samochodzie?2020-12-02T10:05:59+01:00

W dużej mierze zależy to od warunków przechowywania samochodu i warunków atmosferycznych. Normalnie folia wytrzymuje w dobrym stanie od 1 do 5 lat w zależności od miejsca aplikacji na samochodzie. Najkrótszą wytrzymałość mają folie na powierzchniach poziomych jak maska czy dach ,ponieważ są one najbardziej narażone na niszczące działanie słońca ,deszczu i innych czynników atmosferycznych.

Jaka jest różnica pomiędzy pełnym a częściowym oklejeniem samochodu?2020-12-02T10:06:05+01:00

Każda forma oklejania która uwzględnia nie oklejanie jakiegoś elementu samochodu jest, tzw. częściowym oklejeniem samochodu. Wyjątkiem jest tutaj dach który standardowo nie jest liczony do pełnego oklejenia i jest opcją dodatkową.

Czy rzeczą normalną są pewne bąbelki i zmarszczki po oklejeniu?2020-12-02T10:06:10+01:00

Tak, przy pełnym oklejeniu pojazdu jest to normalne ,że w pewnych miejscach może pojawić się bąbelek lub zmarszczka. Jest wiele technik oklejania samochodów pozwalających na zredukowanie defektów podczas oklejania ale nawet najlepsi car wrapperzy nie są w stanie wyeliminować wszystkich z nich na mocno wklęsłych lub zaokrąglonych powierzchniach. Normalnie na płaskich powierzchniach nie powinno być żadnych zmarszczek czy bąbli.

Czy przez folię na szybach samochodu coś widać?2020-12-02T10:06:15+01:00

Tak. Folia stosowana do oklejania szyb w pojazdach to ,tzw. folia one way vision. Folia ta jest perforowana bardzo małymi dziurkami dzięki którym widoczność ze środka pojazdu jest podobna do patrzenia przez przyciemnioną szybę. Z zewnątrz widoczna jest grafika i nie widać środka pojazdu.

Czy można bez problemu usunąć folię z samochodu?2020-12-02T10:06:20+01:00

Tak. Folia jest w pełni usuwalna aczkolwiek po pewnym okresie czasu proces ten może być trudniejszy i bardziej czasochłonny szczególnie jeśli nie korzysta się ze specjalnych środków i sprzętu.

Czy jeśli mój samochód zostanie uszkodzony mogę okleić od nowa dany element?2020-12-02T10:06:25+01:00

Tak. Można normalnie okleić dany element samochodu który został uszkodzony po jego naprawieniu. Aczkolwiek należy pamiętać o fakcie ,że folia przyklejona na szpachlowany element może się nie utrzymać a przy jej późniejszym zdejmowaniu możemy zerwać część lub całość szpachli razem z folią.

Jaką otrzymuję gwarancję?2020-12-02T10:06:31+01:00

Okleimy ponownie każdy element który posiada jakiś defekt oklejania bez dodatkowych opłat do 2 lat od wykonania oklejenia. Czas gwarancji jest zmienny ze względu na zastosowany materiał oraz stan oklejanego elementu i jest ustalany indywidualnie przy każdym oklejeniu. Nie udzielamy gwarancji na małe zakrzywione zagłębienia które zostaną oklejone jak również na elementy wykonane z plastiku, gumy, silikonu oraz na elementy chromowane ,ponieważ folia nie jest dostosowana do klejenia na takich elementach.

  • Oklejony Dacia Dokker Studia Reklamy BeeM - bok
  • Oklejony samochód Dacia Dokker Van nadruk full print dla Studia Reklamy BeeM
  • Oklejenie samochodu folią plotowaną - realizacja dla Z.U.H, Bac

Skontaktuj się z nami by dowiedzieć się więcej o naszej ofercie oklejania samochodów

Przejdź do góry